سوله یو بی ام

سوله یو بی ام

سوله یو بی ام : برای طراحی و ساخت سوله ها که در محیط کارخانه صورت می گیرد به ابزار و تجهیزات خاصی نیاز است ,سازندگان باید با به روز نمودن ماشین آلات و تجهیزات خود اقدام به ساخت سوله نماید علاوه برآن باید سطح دانش کادر فنی خود را ارتقا بخشد واز متخصصین کارآزموده و با تجربه در این زمینه استفاده کنند.

سوله هایی با ویژگی های مختص خود که یکی از روش های ساخت سوله محسوب می شود در این روش سازه توسط نرم افزارهای خاصی طراحی می گردد مهندسان پس از طراحی ابعاد و ویژگی های سوله را مورد بررسی قرار می دهند وپس از بازرسی کیفیت نقشه ها ساخت سازه شروع می شود .

ظاهر سوله یو بی ام

ظاهر این نوع سوله ها به قوسی شکل می باشد و ساخته شده از ورق هایی به جنس گالوانیزه . ویژگی مشترک همه ی سوله ها در بزرگ بودن ابعاد ستون ها و تیرهای سازه می باشد به همین دلیل هم در خود کارخانه اقدام به ساخت سازه ها می کنند زیرا پروفیل های آماده موجود در بازار پاسخگو نیست .این سوله ها وزن کمی هم دارند و در مقابل فاکتورهایی چون باد وبرف و.. استحکام کافی را دارند.

موارد استفاده ی سوله های UBM

سوله های مزارع ( مرغداری ها , دامداری ها و.. )
کمپ های نظامی همچون انبار مهمات
موارد صنعتی همچون سردخانه ها

معایب سوله های UBM

در این روش سوله هایی با دهانه های بزرگ را نمی توان ساخت .
ارتفاع کم سازه موجب شده تا امکان نصب جرثقیل هایی مثل جرثقیل پایه ای درطرفین سوله وجود نداشته باشد .
جرثقیل هایی مانند جرثقیل های سقفی را نیز نمی توان در این سوله ها نصب نمود .
مراکزی هم چون بیمارستان ها یا داروخانه ها قادر به استفاده از این نوع سوله ها نیستند .
قوس و ارتفاع کم این سوله ها در برخی موارد مشکل ساز خواهد بود .
سازمان های بین الملل و نظام مهندسی در برخی موارد این نوع سازه ها تایید نمی کنند.

معایب سوله دست دوم در مقایسه با سوله نو می تواند کیفیت سازه ها باشد و بسیاری موارد دیگر که در زیر به آن ها اشاره می کنیم :

سوله نو با محاسبات مهندسی و متناسب با متراژ زمین شما و طبق خواسته شما زیر نظر خودتان در سوله سازی ها ساخته می شود و اطلاع داشته باشید سوله سازان طبق آیین نامه و ضوابط باید حداقل ۲۰ سال ایستایی سازه را تضمین نمایند.

سوله های اطمینان سازه دارای دفترچه محاسبات واقعی و متناسب با شرایط اقلیمی و نوع کاربری ساخته می شود و در آن مهندس محاسب ، ناظر و سازنده موظف به اجرای صحیح آیین نامه ها هستند.

سوله ارزان | ارزان سوله | سوله سبک ارزان | سوله سبک خرپایی|


منبع این نوشته : منبع
سوله ,سازه ,ساخت ,هایی ,جرثقیل ,موارد ,ساخت سوله ,برخی موارد ,آیین نامه ,جرثقیل هایی ,معایب سوله